Načítavam...

Zimný kemp v Ramsau am Dachstein 2024! - bežecké lyžovanie
Ramsau am Dachstein, Rakúsko |

  • najlepšie pripravené terény pre bežcov na lyžiach 
  • náročnosťou si príde na svoje každý od úplných začiatočníkov po ambicióznych pretekárov
  • garancia snehu aj vďaka umelému zasnežovaniu a výške nad 1000 m.n.m.
  • možnosť naučiť sa behať na lyžiach od základov alebo zlepšenia sa v technike ako pre klasiku tak aj skate
Vypredané!

12. ročník zimného bežeckého kempu v Ramsau pod Dachsteinom!

Ramsau netreba snáď nikomu predstavovať. Je to mekka bežeckého lyžovania!

220 km dokonale upravených trás znamená rozmanitý terén ako na korčuľovanie, tak aj na klasiku. Zvoliť si viete rôzne obťažnosti tratí, keďže vedú od údolia, kde sú rovinaté až po vrstevnice okolo kopcov, kde je prevýšenie väčšie. 

Počas 4 dní, ktoré strávime v tomto prostredí sa budeme venovať technike behu (skate a klasika), aj kondičnej stránke pri behu na lyžiach. Spravíme si aj kamerový záznam pre čo najlepšiu analýzu tréningu po večeri. Spoločne si prejdeme aj voskovanie, aby ste sa vedeli aj sami čo najlepšie pripraviť na beh.

Základňu budeme mať v penzióne priamo pri bežeckých tratiach ale cca 1,8 km od štadióna, kam sa vieme podľa podmienok presúvať na lyžiach, alebo autom ak by neboli ideálne snehové podmienky. 

POZOR, kapacita je obmedzená na 18 osôb.Načítať všetky fotografie (+ 11)

Nezáväzné prihlásenie

Tu môžete prejaviť svoj nezáväzný záujem o tento zážitok! Budeme o vás vedieť a kontaktujeme vás ak sa niečo zmení alebo ako prípadného náhradníka/náhradníčku.
Mám záujem

Cena zahŕňa

Ubytovanie v penzióne s polpenziou v penzióne pri bežeckých tratiach, inštruktorov, servis a voskovanie lyží

Termín

18.-21.1.2024 - 4 dni (3 noci)

Program

Štvrtok 18.1.2024 - stretnutie v penzióne v Ramsau okolo obeda (upresníme po prihlásení sa) Následne sa ubytujeme a poobede sa pôjdeme voľne rozbehať, aby sme zistili, kto je na tom ako s technikou a aj výkonnostne. V prípade záujmu sa budeme venovať krátko aj nácviku techniky v prípade, že by niekto stál na lyžiach prvý krát. Večer bude prebiehať príprava lyží na ďalší deň spolu s ukážkami mazania lyží

Piatok 19.1.2024 - doobeda sa zameriame na nácvik a zlepšenie techniky behu, poobede bude voľný kondičný tréning, prípadne ďalší nácvik techniky (skate/klasika) ak budú sily a záujem. Večer si na videu zhodnotíme doobedňajší nácvik techniky a pripravíme lyže opäť na ďalší deň.

Sobota 20.1.2024 - doobeda sa zameriame na nácvik a zlepšenie techniky behu, poobede bude voľný kondičný tréning, prípadne ďalší nácvik techniky (aj skate). Večer si na videu zhodnotíme doobedňajší nácvik techniky a pripravíme lyže opäť na ďalší deň.

Nedeľa 21.1.2024 - doobeda si ešte kondične zabežkujeme. Niektoré izby budeme mať k dispozícií až do poobedia, kde sa môžeme po behaní osprchovať a ponechať si odloženú batožinu. Odchod z Ramsau je plánovaný medzi 14-15 hod.

Pre koho je výlet určený?

Ramsau je určené pre každého kto si chce kvalitne zatrénovať alebo vylepšiť bežeckú techniku v dokonalých podmienkach alebo chce aj ako začiatočník spraviť prvé kroky pod vedením skúsených inštruktorov, ktorí ho naučia správnu techniku ako behu na lyžiach, tak aj mazania a posunie sa rýchlejšie ďalej!
Penzión, v ktorom budeme ubytovaní je priamo pri tratiach a teda nie je problém začať s bežkovaním aj pre úplných začiatočníkov! Taktiež je blízko k lyžiarskym svahom a teda si môžete ako doprovod zobrať aj nejakého lyžiara zjazdára.
Ak ste úplný začiatočníci, dajte nám to prosím vedieť už pri prihlásení, aby sme si vedeli pripraviť program. Taktiež, ak nemáte vlastnú výstroj (bežky, topánky, palice) je možnosť si celý set bez problémov zapožičať priamo v Ramsau v požičovni Ski Willy

Cena a voliteľné príplatky

259€ ubytovanie s polpenziou, osoba v dvojposteľovej izbe

Doprava

Vlastná doprava, prípadne sa dá dohodnú doprava z Bratislavy spolu s inštruktormi. Cena za dopravu mikrobusom je 69€ na osobu. V cene je aj odvoz na/zo štadióna v prípade potreby ak by bolo málo snehu.

Počet účastníkov

maximálny počet účastníkov je 18