Načítavam...

Zimný kemp v Ramsau am Dachstein 2021! - bežecké lyžovanie
Ramsau am Dachstein, Rakúsko |

  • najlepšie pripravené terény pre bežcov na lyžiach 
  • náročnosťou si príde na svoje každý od úplných začiatočníkov po ambicióznych pretekárov
  • garancia snehu vďaka umelému zasnežovaniu
  • možnosť zlepšenia sa v technike ako pre klasiku tak aj skate
Vzhľadom na vývoj pandémie sme sa rozhodli termín konania preložiť na 25.-28.2.2021 namiesto pôvodne plánovaného januárového termínu.


11. ročník zimného kempu v Ramsau pod Dachsteinom!

Ramsau je mekka bežeckého lyžovania! Jeho 220 km dokonale upravených trás znamená rozmanitý terén ako na korčuľovanie, tak aj na klasiku. Tiež je možnosť si zvoliť rôzne obtiažnosti tratí, kedže vedú od údolia až po vrstevnice okolo kopcov, kde je prevýšenie väčšie. 

Počas 4 dní, ktoré strávime v tomto prostredí sa budeme venovať ako technike behu (skate a klasika), tak aj kondičnej stránke pri behu na lyžiach. K dispozícií bude aj kamerový záznam pre čo najlepšiu analýzu tréningu.

Základňu budeme mať v penzióne Alpengluhn priamo pri bežeckých tratiach. Penzión je samozrejme vybavený miestnosťou na prípravu lyží a taktiež je v cene wifi internet.

POZOR, kapacita je obmedzená na 25 osôb a ako skupina budeme "izolovaní" v malom penzióne, ktorý obsadíme v podstate kompletne.

Pozrite si tiež ako to vyzeralo v januári 2018 :)

https://youtu.be/qmmWKaHAIoA


Načítať všetky fotografie (+ 6)

Cena zahŕňa

Ubytovanie v penzióne s polpenziou, skúsených inštruktorov, servis a voskovanie lyží

Termín

14.-17.1.2021 - 4 dni (3 noci)

Program

Štvrtok 14.1.2021 - stretnutie v penzióne v Ramsau okolo obeda (upresníme po prihlásení sa) Následne sa ubytujeme a poobede sa pôjdeme voľne rozbehať, aby sme zistili, kto je na tom ako s technikou a aj výkonnostne. V prípade záujmu sa budeme venovať aj nácviku techniky. Večer bude prebiehať príprava lyží na ďalší deň spolu s ukážkami mazania lyží

Piatok 15.1.2021 - doobeda sa zameriame na nácvik alebo vylepšenie voľného štýlu (skate), poobede bude voľný kondičný tréning, prípadne ďaľší nácvik techniky v prípade síl a záujmu. Večer si na videu zhodnotíme doobedňajší nácvik techniky a pripravíme lyže opäť na ďalší deň.

Sobota 16.1.2021 - doobeda sa zameriame na nácvik alebo vylepšenie klasického štýlu, poobede bude voľný kondičný tréning, prípadne ďaľší nácvik techniky (aj skate). Večer si na videu zhodnotíme doobedňajší nácvik techniky a pripravíme lyže opäť na ďalší deň.

Nedeľa 17.1.2021 - doobeda si ešte kondične zabežkujeme. Niektoré izby budeme mať k dispozícií až do poobedia, kde sa môžeme osprchovať a ponechať si odloženú batožinu. Odchod z Ramsau je plánovaný medzi 14-15.

Pre koho je výlet určený?

Ramsau je určené pre každého kto si chce kvalitne zatrénovať alebo vylepšiť bežeckú techniku v dokonalých podmienkach alebo chce aj ako začiatočník spraviť prvé kroky pod vedením skúsených inštruktorov, ktorí ho naučia správnu techniku ako lyžovania tak aj mazania a posunie sa tak rýchlejšie ďalej!
Penzión, v ktorom budeme ubytovaní je priamo pri tratiach a teda nie je problém začať s bežkovaním aj pre úplných začiatočníkov! Taktiež je blízko k lyžiarskym svahom a teda si môžete ako doprovod zobrať aj nejakého lyžiara zjazdára.
Ak ste úplný začiatočníci, dajte nám to prosím vedieť už pri prihlásení, aby sme si vedeli pripraviť program. Taktiež, ak nemáte vlastnú výstroj (bežky, topánky, palice) je možnosť si celý set bez problémov zapožičať priamo v Ramsau v požičovní Ski Willy

Cena a voliteľné príplatky

239€ (ubytovanie s polopenziou)

Pri prihásení sa platí celá cena pobytu.

Doprava

Vlastná doprava, prípadne sa dá dohodnú doprava z Bratislavy spolu s inštruktormi. Cena za dopravu mikrobusom je 50€ na osobu. V cene je aj odvoz na/zo štadióna v prípade potreby.

Počet účastníkov

maximálny počet účastníkov je 25