Načítavam...

Tour de France 2024 - Grand depart! Krajom Marca Pantaniho
Rimini, Taliansko |

  • štart 111. ročníka Tour de France 2024
  • 9 dní na bicykli
  • rozmanitý terén vhodný pre cestné, gravel ale aj elektrické bicykle
  • ubytovanie v rezorte Club del Sole s bazénom
  • možnosť vlastnej stravy alebo polpenzie
  • vhodné aj pre necyklistov a deti, možnosť kúpania sa v mori a bazéne
  • letná dovolenka s bicyklom
Prihlasovanie sme ukončili. V prípade záujmu nás kontaktujte emailom.

Po prvý krát v histórií bude Tour de France štartovať v Taliansku. Je tomu tak aj na počesť legiend ako Fausto Coppi, Marco Pantani, Gianni Bugno, ktorí písali históriu Tour de France svojimi neskutočnými výkonmi! 
Spoločne sa vydáme do kraja okolo Rimini, ktorý bol domovom práve Marca Pantaniho, ktorý je zatiaľ posledným cyklistom, ktorý dokázal vyhrať v jednom roku Giro aj Tour (1998).

1. etapa Tour de France bude mať cieľ priamo v Rimini, iba 3km od miesta, kde budeme ubytovaní. Štart druhej etapy bude v Cesenatico, rodisku Marca Pantaniho 20km od ubytovania.

V priebehu týždňa, ktorý spoločne strávime v tejto úžasnej lokalite si prejdeme všetky zaujímavé miesta po ktorých pôjde trasa Tour de France alebo Giro d´Italia. Navštívime San Marino, Cote de Barbotto, San Leo. Prejdeme si časť alebo aj celú trasu najstaršieho Gran Fondo - Nove Colli! Nevynecháme ani návštevu múzea Marca Pantaniho a určite si prejdeme aj jednu z najkrajších ciest v lokalite Strada Panoramica Adriatica. 

Popri všetkom si užijeme excelentné talianske jedlo a vychutnáme víno Sangiovese, ktorým je oblasť preslávená.

Navnadiť sa viete aj týmito článkami a videom:
Youtube - https://youtu.be/t1Jm15BstO4?si=tMNtcpJZAdKAhmhL
Mtbiker.sk - https://youtu.be/T2VTQxF86P8?si=SQeS2VDvFu4j184S
blesk.cz - https://t.ly/81SE-

Načítať všetky fotografie (+ 18)

Nezáväzné prihlásenie

Tu môžete prejaviť svoj nezáväzný záujem o tento zážitok! Budeme o vás vedieť a kontaktujeme vás ak sa niečo zmení alebo ako prípadného náhradníka/náhradníčku.
Mám záujem

Cena a voliteľné príplatky

399€ - osoba ubytovaná v lodge superior pri obsadení 4 dospelými osobami (8 nocí)

499€ - osoba ubytovaná v lodge superior pri obsadení 3 dospelými osobami (8 nocí)

599€ - osoba ubytovaná v lodge superior pri obsadení 2 dospelými osobami (8 nocí)

Program

Sobota 22.6.2024 - príchod do Rimini v poobedných hodinách. Voľný program. Podvečer spoločné zoznámenie sa a intro k celému pobytu. V prípade spoločnej dopravy dostanete organizačné informácie o odchode začiatkom júna.

Nedeľa 23.6.2024 - ráno okolo 9:00 vyrazíme na výhliadkovú cestu Strada Panoramica Adriatica, ktorá je každú nedeľu uzatvorená pre autá a je to takto jednoducho veľký zážitok. Prejdeme až ku Pesaro a späť, cca 85km.

Pondelok 24.6.2024 - Monte Carpegna, tréningový kopec Marca Pantaniho. Vystúpime až k lyžiarskemu stredisku do výšky 1250 m.n.m. Trasa má cca 100 km.

Utorok 25.6.2024 - Cippo di Marco Pantani, prejdeme si okruh, ktorý je známy práve kopčekmi na ktorých trénujú a pretekajú miestni cyklisti. Trasa má cca 90 km.

Streda 26.6.2024 - po stopách Gran fondo Nove Colli, trasa má cca. 90 km.

Štvrtok 27.6.2024 - San Marino! Povinná jazda za krásnym výhľadom. Trasa má cca 75 km

Piatok 28.6.2024 - po trase etapy Tour de France! Prejdeme si San Leo, Montemaggio a zakončíme to kávičkou vo Verucchio. Trasa má cca 75 km.

Sobota 29.6.2024 - návšteva múzea a hrobky Marca Pantaniho v Cesenatico, prehliadka mestečka a múzea lodí. Trasa má cca 50 km. Poobede budeme sledovať dojazd 1. etapy Tour de France v Rimini!

Nedeľa 30.6.2024 - ráno odovzdanie apartmánov. Kto bude mať záujem, vieme sa ísť na bicykloch pozrieť do štartovej "dediny" v Cesenatico, kde si viete zakúpiť rôzne suveníry Tour de France. Počkáme na štart etapy. Následne sa vrátime do Club del Sole, dáme sprchu, pobalíme bicykle a ideme domov na Slovensko

Program je orientačný. Bude sa prispôsobovať počasiu a výkonnosti skupiny. Trasy sú určené hlavne pre cestné bicykle, vieme ale pripraviť odporúčané trasy pre gravel alebo crossové a trekingové bicykle, pre horské aj elektrické.

Pre tých, ktorí nebicyklujú je v rezorte bazén a hneď za cestou more a pláž. Taktiež sa dajú robiť rôzne výlety do blízkeho aj vzdialeného okolia ako napríklad Bologna, Ravenna, alebo už spomínané San Marino. V okolí sú aj akvaparky, park miniatúr "Italia in miniatura" alebo morské akvárium v Cattolica.

Letnú dovolenku si tu tak vie užiť celá rodina.

Pre koho je výlet určený?

Výlet je určený pre všetkých, ktorí chcú zažiť a cíťiť atmosféru Tour de France. Pre všektých, ktorí chcú vidieť na vlastné oči historícky prvé udeľovanie žltého dresu v Taliansku. Taktiež je vhodný pre všetkých, ktorí chcú pocítiť to čo jazdci na vlastných nohách!
Netreba ale zabúdať aj na všetkých, ktorí si chcú len oddýchnuť pri mori a povoziť sa iba rekreačne v krásnom kraji plnom nezameniteľnej cyklistickej atmosféry.

Cena zahŕňa

Ubytovanie v rezorte Club del Sole v apartmánoch lodge superior s kuchynkou, sprievodcu, technický servis a služby mechanika, mapky a GPS koordináty trás.

Za príplatok je možné mať polpenziu a dopravu.

Stravovanie

Vlastná alebo polpenzia (raňajky a večera) za príplatok.

Preprava batožiny a bicykla

mikrobusom, bicykle sú dopravované v krytom vozíku na prepravu bicyklov

V prípade vlastnej dopravy je parkovanie v cene pre 1 auto pri apartmáne.

Počet účastníkov

max. 40 osôb