Načítavam...

Sardínia 2020
Alghero, Sardínia, Taliansko |

  • luxusný 5* hotel Carlos V
  • minimálna premávka na cestách
  • rozmanitý terén, od rovín až po kopce
  • stabilné teploty a počasie
Marec je už tradične tým najlepším mesiacom na najazdenie prvých kilometrov na bicykli pred letnou sezónou a Sardínia, ktorá je druhým najväčším ostrovom v Stredozemnom mori, ponúka ideálne terény na takéto jarné trénovanie, nielen pre svoju rozmanitosť povrchov. Nájdete tu rovinatejšie časti s minimálnym prevýšením ako aj kopcovité trasy pre tých, ktorí majú už niečo natrénované zo zimnej prípravy. Sardíniu vyhľadávajú často aj profesionálne cyklistické tímy pre svoju priaznivú klímu veľmi podobnú Mallorke. Veľkou výhodou Sardínie je takmer nulová premávka na cestách mimo hlavných ťahov.

Východiskovým bodom nášho cyklistického kempu bude mesto Alghero na severo-západe ostrova a konkrétne budeme ubytovaní v luxusnom  5* hoteli Carlos V. 5* štandard hotela je viac ako len dobrý pre kvalitný tréning, keďže vo svojej reštaurácií poskytuje veľmi kvalitné jedlo formou bufetu a tiež je možnosť po tréningu zrelaxovať v luxusnom SPA alebo saunách. 

Alghero poskytuje perfektný východiskový bod pre akýkoľvek tréning, kedže je na rozhraní roviny, zvlneného terénu a kopcov. Tiež vďaka polohe neďaleko letiska odpadá transfer a v hoteli ste po prílete za cca 20 min.

Pár obrázkov z ročníka 2014 ktorý sa konal v Olbii nájdete aj na našom facebook-u:
http://goo.gl/bFzLkx


Načítať všetky fotografie (+ 18)

Cena zahŕňa

- ubytovanie v 5* hoteli Carlos V s polpenziou

- WiFi internet
- delegát a mechanik s náradím a základnými náhradnými dielmi počas pobytu v hoteli
- plány trás a GPS koordináty

Termín

14.3.2020-21.3.2020 (7 nocí), v prípade dostatočného záujmu je možnosť predĺženia pobytu aj na 10 nocí (cena sa prepočíta počtom nocľahov)

Program

14.3.2020 - Odlet z Bratislavy v ranných hodinách (Ryanair o 7:00), prílet na Sardíniu (Alghero), transfer do hotela cca 15-20 min. Poobede už vieme absolvovať prvý tréning.
počas pobytu prebieha tréning v rôznych skupinách podľa výkonnosti a chute (každý si vie nájsť partiu, ktorá mu bude vyhovovať), denný objem kilometrov je od cca 50 do 150 km podľa výkonnosti a tiež rôznou priemernou rýchlosťou prispôsobenou výkonnosti skupiny
21.3.2020 - po raňajkách o 7:30 transfer na letisko. Odlet o 9:30 prílet do Bratislavy o 11:30.

Pre koho je výlet určený?

Tento tréningový pobyt je určený hlavne pre tých cyklistov a cyklistky, ktorí si radi doprajú dokonalé služby luxusného hotela s perfektnou stravou. Pre všetkých, ktorí potrebujú najazdiť kvalitný objem kilometrov pred sezónou v teple. Samozrejme si na svoje prídu aj úplne rekreační cyklisti alebo cykloturisti, ktorí si môžu prejsť krásne časti Sardínie mimo hlavnej turistickej sezóny v teplotách od 15 do 25°C a s takmer nulovou premávkou mimo hlavných ciest.

Doprava

Doprava na Sardíniu je ideálna letecky a najlepšie spoločnosťou Ryanair do Alghera, ktorá lieta priamo z Bratislavy. Letenky si viete zakúpiť na www.pelikan.sk alebo www.ryanair.com a ich cena sa aktuálne pohybuje okolo 80€ za spiatočnú letenku(25.10.2019).

Cestovať sa dá samozrejme aj autom a následne nočným trajektom. Trajekt z Livorna (Bratislava-Livorno cca 990 km) na Sardíniu priamo do Olbie stojí pri 4 člennej posádke auta cca 90€ na osobu aj s kajutou na prespatie.

Preprava batožiny a bicykla

Pre tých, ktorí pôjdu letecky zabezpečíme prepravu batožiny a bicykla bezpečne našimi dodávkami (zbaleného v krabici alebo kufri na bicykel) za 60€ (pre jednu osobu obojsmerne, batožina aj bicykel) a môžete tak využiť lacnú letenku od Ryanair bez príplatkov za batožinu, ktorý je 60€ za bicykel alebo batožinu jedným smerom.

Limit batožiny na jednu osobu je 20 kg na bicykel a 15 kg na batožinu, prípadne v súčte 35 kg. Veľkosť krabice na bicykel je max. 165x20x80 cm. Objem batožiny mimo krabice musí byť do 80 litrov (veľká cestovná taška)! Vačšina ludí ale zmestí skoro všetko k bicyklu do kufra alebo krabice. Bicykel a batožinu je potrebné doručiť do našej predajne PRO CYCLING v Bratislave do 12.3.2020. Následne po návrate si viete v priestoroch predajne všetko prevziať alebo Vam vieme poslať batožinu kuriérom na zvolenú adresu v rámci SR.