Načítavam...

Giro d´Italia 2023
Calalzo di Cadore |

  • cieľ etapy na Tre Cime di Lavaredo riffugio Auronzo (2333m.n.m.) 
  • talianske hory sú na jar nezabudnuteľné
  • 3* hotel so zázemím pre cyklistov
  • divácky atraktívna lokalita, možnosť vidieť cieľ aj štart etapy Giro d´Italia
Z diváckeho a fanúšikovského hľadiska podľa nás najkrajšia Gran tour. Blízkosť talianskych hôr je vždy lákadlom na kratší výlet spojený s jazdením ale aj fandením. V roku 2023 tomu nie je ináč a Giro v kopcoch neďaleko rakúskych hraníc si pozrieme naživo!
Pikoška ako Tre Cime di Lavaredo, ktorá bola v itinerári naposledy v roku 2013 je na programe aj v roku 2023 a to je moment, ktorý si nechceme nechať ujsť. 
Za 5 dní pojazdíme kopce ako Passo Giau, Tre Cime di Lavaredo ale aj menej známe ale nádherné cesty napríklad k Lago di Sauris a pod.

K tomu všetkému treba myslieť aj na fantastické talianske jedlo a pre cyklistiku prívetivú atmosféru talianskych ciest.

Načítať všetky fotografie (+ 7)

Program

Streda 24.5.2023 - odchod z Bratislavy v ranných hodinách, tranfer do Calalzo di Cadore v poobedných hod., krátky švih do Danta di Cadore (50km)

Štvrtok 25.5.2023 - 18. etapa Giro d´Italia s cieľom vo Val di Zoldo, možnosť sledovať etapu v cieli alebo pri prechode cez Calalzo di Cadore naživo. Do cieľa a spať je to cca 85 km

Piatok 26.5.2023 - ciel 19. etapy na Tre cime di Lavaredo, prípadne sa dá íst pozrieť štart do Longarone. Do cieľa a späť je to cca 100 km na bicykli

Sobota 27.5.2023 - okruh cez Passo Staulanza a Passo Giau s návratom cez Cortinu d´Ampezzo, okruh cca 115 km

Nedeľa 28.5.2023 - okruh cez Lago di Sauris (cca 100 km) alebo kratšia verzia s návratom od Sella di Razzo čo je iba 52 km. Poobede presun do Bratislavy s príchodom podvečer.

Program má odporúčací charakter a prispôsobovať ho budeme počasiu a fyzickej výkonnosti účastníkov. Program si viete prispôsobiť aj individuálne.

Cena zahŕňa

Ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, dopravu mikrobusom, sprievodcu, mechanický servis, iontové nápoje od partnera Aone nutrition.

Stravovanie

polpenzia (raňajky a večera) formou švédskych stolov alebo výber z menu (3-5 chodov)

Preprava batožiny a bicykla

mikrobusom, bicykle sú dopravované v krytom vozíku špeciálne upravenom na prevoz bicyklov.
V prípade, že máte záujem sa prepravovať individálne nás prosím kontaktujte.

Pre koho je výlet určený?

Pre všetkých, ktorí chcú zažiť a cítiť atmosféru Giro d´Italia, ktoré je z hľadiska fanúšika a možností sledovať cyklistov naživo najlepšou Grand Tour roka.
Ale aj pre tých, ktorí si chcú iba zajazdiť v jednej z najkrajších krajín na svete a vychutnať si gurmánske zážitky aké ponúka asi iba Taliansko :)

Počet účastníkov

min 6 - max 14

Ostatné

Odporúčame pred výletom pravidelne bicyklovať, nakoľko na kopce, ktoré chceme prejsť treba mať vybudovanú kondíciu. Výlet je vhodný hlavne na cestné bicykle, prípadne gravel bicykle, alebo na horské bicykle s cestnými plášťami. Ebike taktiež nie je prekážkou :)